שפת גוף

אחוז ניכר מהמסרים שאנו מעבירים הוא בכלל לא קשור למה שאנו אומרים אלא לאיך אנו אומרים אותו. המבט, היציבה, העניים, הקול, הלבוש וההופעה החיצונית קובעים את ההתרשמות של הסובבים אותנו. מתי עצרת לאחרונה לחשוב, ללמוד ולתכנן את המסר הלא מילולי שלך?

לעיתים אנו מעבירים מסרים לא מילוליים שכלל איננו מתכוונים להם. אפשר ללמוד את השפה הלא מילולית שמדוברת על ידי כל בני האדם וכך להעשיר את מיומנויות התקשורת שלנו. הכרה ושדרוג ביכולות שפת גוף גם יאפשרו לנו לקרוא את הסובבים אותנו ולהגיע להישגים.

 

בסדנאות שפת הגוף אנו מציעים את לימוד השפה הנפוצה בעולם דרך ניתוח שפת הגוף בעשרות סרטונים של מנהיגים ואישים מוכרים מהארץ ומהעולם. המשתתפים מקבלים כלים מעשיים בתחום התקשורת הלא מילולית: מחוות ידיים, מנחי גוף ויציבה, קול, הקשבה, עיצוב המרחב ועוד. במרכז הסדנא לשפת גוף התנסויות מעשיות של הקהל ולמידה בסימולציות במעגל סגור.

הנה חלק מהדברים שאנו מעניקים בהרצאות וסדנאות של שפת גוף:

  • רושם ראשוני – שידרוג הרושם הראשוני והתדמית באמצעים לא מילוליים שונים (לבוש, רקע, הגדרה, יציבה, הופעה חיצונית ועוד)

  • מחוות ידיים- טכניקות שונות לשימוש במחוות ידיים להעצמה אישית ולהעברת המסרים.

  • שפת גוף- חיוך, רבדי קול, שתיקה, קשר עין, אי הלימה חיובית, יציבה.

  • מסר לא מילולי- שימוש במרחב האולם ועיצובו, כניסה ויציאה, גובה, תאורה ועוד.

  • מודל לקריאת שפת גוף- מודלים של ניתוח יציבה ותנוחה לקריאת בן השיח.

  • העצמת ביטחון עצמי- שינוי שפת גוף כאמצעי להגברת הביטחון העצמי.

 

הנה כמה טיפים עבורך לשפת גוף:

הטעות הנפוצה בשפת גוף- הסתגרות. החשש מהסיטואציה צפוי לגרום להקטנה עצמית, צמצום הנוכחות במרחב, קיפאון, הסתגרות בידיים וכתפיים, התכנסות והנחת הידיים כמעין 'מחסום' של התגוננות. כל אלו משדרים ריחוק, חוסר ביטחון, אנרגיות נמוכות, בושה, חשש ושעמום.

לכן הכלל הבסיסי בשפת הגוף הוא: להימנע מהסתגרות לשמור על פתיחות. הפתיחות היא בכל הגוף: בצורת הישיבה, בידיים, בזקיפות, בהבעות הפנים בכתפיים וברגליים. עליך להקפיד, למרות שהסיטואציה מלחיצה, לא להצטמצם במרחב ולא להתכנס לתוך עצמך. הפתיחות תשדר עוצמה, ביטחון עצמי ואמונה בתוכן הדברים. 

'אחד בפה ואחד בגוף'- כאשר ישנה סתירה בין המסר המילולי לבין המסר הבלתי מילולי הצופה יחוש בלבול וחוסר אמון משום שהגוף נחשב לאמין יותר מאשר הפה וכמבטא את האמת. התאמה בין הדברים הנאמרים לבין האופן שבו הם נאמרים היא הכרחית וחשובה מאד. סתירה בין המילים ובין מה שאומר הגוף מכונה חוסר הלימה.

דוגמאות לחוסר הלימה- דובר שמביע צער אך במקביל מחייך או מפגין אדישות, דובר שמבטיח נקיטת פעולה אך שקוע לאחור בכיסא או משלב את ידיו, דובר שמציג את ניסיונו בתחום אך פניו ישדרו ביטול, דובר שמדבר על נושא חשוב אך ידיו וגופו משדרים קיפאון. כל אלו יוצרים חוסר אמינות וחוסר הזדהות. יש להתאים את שפת הגוף לתוכן המילולי. לעיתים זה דורש אימון ותרגול מול מראה או מצלמה.  

 

להזמנת סדנאות והרצאות שפת גוף עם קווה שפרן צור קשר.