תקשורת וביטחון

"ארבעה עיתונים עוינים הם איום גדול יותר מאלף כידונים"

 

נפוליאון בונפרטה

מכיוון שהיום כל אירוע טרור ומלחמה היא 'בשידור חי' התקשורת היא נדבך מרכזי בתחום הביטחון. 'שדה הקרב התקשורתי' כולל העברת הנחיות לאכלוסיה, "תמונת ניצחון", חוסן לאומי, העברת מידע ומסרים לציבור, התנהלות בזירה רווית תקשורת וצלמים ושמירה על שקיפות, אמון הציבור ומאמצי הסברה בינלאומיים.

קווה שפרן היה המפקד הראשון והמייסד של בית הספר הצבאי לתקשורת בצה"ל. בית ספר אחראי להכשרת את בכירי צה"ל, האלופים, מסבירי פיקוד העורף והקצונה הבכירה להופעה בפני קהל ומצלמה. בית הספר שהוקם בגלילות מופקד על הכשרת חיילי וקציני דובר צה"ל ועל כל ההדרכות בתחום התקשורת בזמן מלחמה ובשגרה בצה"ל החל מקורס קצינים וכלה במכללה לביטחון לאומי ולפורום המטכ"ל. 

בתחום התקשורת והביטחון קווה שפרן הוא מחבר הספר 'הכלי התקשורתי' - מדריך למפקד, מחבר הנחיות 'הזירה התקשורתית' לקציני צה"ל, היה אחראי על ביום ותרגול התקשורת בתרגילי העורף הלאומי.

בין השירותים שניתנים: הדרכות מותאמות בתחום התקשורת לארגוני הביטחון, שירותי אסטרטגיה ומסרים, ביום תקשורת, תרגילים ועוד. התמחות מיוחדת בהכנה תקשורתית של ארגונים לאומיים לתרחישי משבר ומלחמה. 

כיום שפרן מאמן התקשורת לדוברים ומפקדים בכירים במשטרת ישראל, שב"ס, צה"ל, מערך הכבאות וההצלה, משרד הביטחון וארגוני חירום והצלה נוספים.